Praktiline Photoshopi kasutamine.  
Plditöötlus
Kollaaž
Ülesanded

Transformeerimine
Kui olete õnnelikult kopeerinud figuuri uuele pildile, on ta tihti kas liiga suur, valepidi, või vale perspektiiviga. Värve oskate nüüdseks korrigeerida. Oletame, et soovite näidata püütud kala suuremana, kui se tegelikult oli. Selleks märgistage kala, copy ja paste. Nüüd valige Edit – Free Transform (Ctrl+T). Objekti ümber ilmub juba tuttav pidemetega kastike. Sikutage mõnda nurgapidet (Scale) ja hoidke samaegselt all Shift klahvi. Kala suureneb proportsionaalselt. Kui soovite liigutada nurgapunkte autonoomselt, siis valige Edit – Transform – Distort.
Nipp! Lihtsam on alla hoida Free Transtorm korral all Ctrl klahvi ja Distort tingimus rakendub ka nii.
Transform valikust saate valida veel mitmeid eritingimusi, milledest olulisemad on peegeldamised (Flip Horisontal ja Vertical), samuti Warp. Viimane on PS is alates versioonist CS2. Selle tingimuse korral saate deformeerida pilti, kui sikutate ringikujuliste otstega juhtkange või liigutate hiirenuppu all hoides pilti ennast. Kui olete tulemusega rahul, siis klahv Enter, kui ei , siis Esc. Transformeerimise puhul tuleb arvestada veel mõningaid tingimusi. Kihil tühjal pinnal asuvat objekti ei pea eraldi märgistama. Kui objekt on kopeeritud väga suurelt pildilt, siis ei mahu ta kleebitava (paste) pildi aknasse. Sellisel juhul vähendage suumi, kuni näete transformeerimiskastikest (pildil) ja skaleerige objekt väiksemaks. Kui transormatsioon on veel aktiivne, siis ei saa te kasutada luupi. Kasutage Navigator paletti või hoidke alla Alt klahvi ja suumige hiirerullikuga.
Ärge suurendage objekte väga palju. Pikselid muutuvad nähtavaks ja erinev tihedus aluspildist muutub segavaks. Suurendamisel venitatakse pikselid lihtsalt suuremaks ja selle tegejärjel tekkiv saagjas serv muudab simulatsiooni ebausutavaks.
Transformeerimiseks või pinna deformeerimiseks saate kasutada ka filtrit Filter – Liquify. Rakendamisel avaneb pilt uues aknas, kus kasutada kõik vajaminev. Vasakul asetsevad tööriistad, paremal paneelidel saate reguleerida töövahendi omadusi, taastada originaali, töödata maskirežiimis ja kuvada kihte.

Forvard Warp Tool. Kui hoiate all hiirenuppu ja lohistate pildipinda, siis näete muutusi. Et paremini mõista selle filtri tööd, võite lülitede sisse võrgu alt paremalt paneelist Show Mesh. Loomulikult ei tea PS, mis teie pildil on, kuid töö kaetakse ühtlase võrguga, ja töövahendite abil saate muuta selle võrgu iseloomu, mis tingib muutused pildil. See on üks deformeerimise võimekamaid töövahendeid. Warp Tooliga saate nihutada näiteks objekti piirjooni, muutes seda vastavalt vajadusele.
Twirl Clockwise Tool
võimaldab pörata objekti tausta suhtes paremale. Hoides all Alt klahvi saate suunata pöörlemise vasakule.
Pucker Tool
vähendab instrumendi suurusele vastavalt pinna sisu, ”imedes” võrku keskele kokku. Soovite väiksemaid kõrvu? Palun. Seadistage instrumendi jälje suurus nii, et ring, mis seda tähistab oleks natuke suurem, kui teie poot valitud objekt ja klikkige sellel õrnalt. Soovitav on kursorit ka natuke valitud pindalal liigutada, et moonutus ei muutuks liiga koomiliseks. Vastupidiselt töötab töötab Bloat Tool. Jällegi, proovige vältida väga tugevat kalasilma effekti, klikkides õrnalt suurendatava alla piires. Kui muutused teid ei rahulda, siis kasutage kas Reconstruct korraldust paneelil või kogu pildi taastamiseks Restore All. Lokaalsete muutuste livideerimiseks kasutage Reconstruct Tooli.

Kui soovite kaitsta muutuste eest mingit ala, siis kasutage Freeze Mask Tooli. Lülitage sisse paneelilt Show Mask. Nüüd võtke Freeze Mask tool ja ”värvige” kaitstavad alad punasekseks. Värv näitab, millise iseloomuga on kaitstav ala. Kui üleminek on sujuv, siis kaasatakse muutustesse sujuvalt ka kaitstava ala servad. Kui soovitud piirkonnad on kaitstud, siis kasutage mõnd deformeerimise vahendit. Vajadusel saate korrigeerida kaitstavat ala. Maski kustutamiseks või serva töötluseks kasutage Thaw Mask Tooli. Kui Deformeeritav pind on eraldi kihil, sate kuvada alumist kihti, kui panete linnukese Show Backdrop ette. Liquify on väga võimekas filter, aga sellega töö nõuab hoolikust ja harjumist.


Harjutus: pildistage enda vaenlast ja rahuldage filtri Liquify abil oma kättemaksujanu. Seejärel proovige tõsta oma enesehinnangut, töödeldes sama filtriga enda fotosid.
 Kollage 1 2 3 4 5 6