Praktiline Photoshopi kasutamine.  
Pilditöötlus
Kollaaz
Ülesanded

Pildi mõõtmed.
Pildi mõõtmed sõltuvad mitmest tegurist ja proovime sellest aru saada. Avage mõni pilt. File - Open - mõnipilt.jpg. Seejärel, menüüribalt Image - Image size. Selles dialoogiaknas näeme enamvähem kõike, mis meid pildi mõõtmete puhul huvitab. Kõige ülemises jaotuses Pixel Dimensions näidatakse meile pildi mõõtmeid pikselites, laiuses ja kõrguses. Ehk siis seda, mitu pikselit on horisontaal - ja mitu verikaalteljel.
Järgmises jaotuses Document Size kuvatakse pildi nö. füüsilised mõõtmed näiteks sentimeeetrites. Klikates mõõtühikute paremal serval olevale mustale noolekesele, pakutakse teile sobivaid mõõtühikuid, näiteks mm, tolle jne.
Kolmas väärtus – resolutsioon on väga oluline. Kui
võiks arvata, et pildi kvaliteedi määrab pikselite hulk, siis põhimõtteliselt on see õige. Siiski tuleb arvestada, et iga väljund nõuab oma väärtust. Väljundeid on laias laastus kaks:
Ekraaninile jäävad pildid, internet, televiisor, projektoriprojektsioonid või füüsilisel kandjal pildid – paber, pvc jne. Et selles paremini orjenteeruda on võetud kasutusele resolutsioon, mis määrab pikselite arvu ühel tollil (pix per inch). Seda nii vertikaal kui ka horisontaalsuunal. Näiteks on ekraanilt vaadatavate, ehk interneti piltide resolutsiooniks 72. Levinuim trükiformaat on 300. Ekraanide puhul on määravaks teguriks ekraani enda resolutsioon ja mõõtmed. Paberkandja pildiomadused määrab ära kindel seade, mis trükiprotsessi läbi viib. Siin raudkindlaid väärtusi ei ole. Pildi suuruse määramisel tuleb seega teada, milleks pilt luuakse ja kindlasti konsulteerida kas siis trükimeistriga või lugeda kasutatava seadme manuaali.
Suuruse muutmisel tuleb kõigepealt sisestada vajalik resolutsioon ja seejärel kas pikselimõõt või paberkandja mõõt. Nende protseduuride järjekord on oluline.
Mida suurem on resolutsioon, seda suurem on faili maht. Samuti mõjutab faili suurust värvide hulk.
Pildi mõõtmete muutmisel kontrollige, kas proportsiooni suhted on fikseeritud. Selleks peate panema Constrain Proportion tingimuse ette linnukese. Pikkuse laiuse järgi ilmuvad ketikujulised ikoonid. Nüüd peate muutma vaid üht mõõtu ja teine arvutatakse automaatselt. Pildi suremaks lugemisel tuleb kindlasti arvestada ka asjaoluga, et pildi kvaliteet muutub.

See ala, mida enne märkis üks piksel, kuvatakse nüüd näiteks kahekümne neljal pikselil. Tulemus ei ole kunagi sama kvaliteetne, kui algne pilt. Algmõõtmete suure resolutsiooni korral ei ole vahe väga suur, kuid väikesi näiteks internetist kopeeritud pilte ei ole siiski võimalik kvaliteetselt vormistada.
  1  2  3  4  5  6