Praktiline Photoshopi kasutamine.  
Plditöötlus
Kollaaž
Ülesanded

Esimese ülesandena proovime teha pildi varesest, kes vaatab ennast peeglist. Siin kasutame enamust töövõtetest, mida kollaži puhul vaja läheb.
Kõigepealt tuleb teil laadida alla pilt varesest, mille leiate siit. Kui soovite kasutada oma pildimaterjali, siis palun. Minu poolt pakutud pildil tuleb vabaneda taustast. Selleks kasutasin mina Polygonal Lasso tooli, Feather väärtusega 1 pikselit.
Märgistage varese pindala, kasutades õpitud võtteid. Väikene Feather raadius pehmendab kohe lõigatud serva.
Kui märgistus valmis, siis Edit - Copy, Edit - Paste. Seejärel valige Background kiht ja Select - All. Nüüd vajutage klaviatuuril klahvile Delete. Tulemuseks on kaks kihti, millest alumine on täiesti tühi ja pealmisel ainult vares.

 

 

 


Valime Eyedropper Tooli abil varese tiivalt sobiva taustavärvi. Võite kasutada ka minu poolt pakutud RGB väärtusi (pildil). Valige alumine kiht ja Alt + Delete. Võite kasutada ka menüüribalt Edit - Fill - Use:Foreground Color, Mode:Normal, Opacity:100 - OK, aga lühikorraldus on vähe kiirem. Tulemusena täitsime alumise kihi valitud värviga.
Kui vaja , võtke märgistus maha Ctrl + D.
Kui taust on värvitud, siis saate pehmendada lokaalselt varese servi, kasutades Blur Tooli ja Smudge Tooli. Viimasega sikutasin välja mõned suled, et asi usutavam näiks. Samuti muutsin ma oma pildil tumedamaks varese selja ja heledamaks varese näopoole. Dodge ja Burn.
Nüüd nihutame Move Tooli abil varest veidike vasakule, et oleks ruumi. Kui tekb veateade, siis veenduge, et valitud kiht oleks ikka vares, mitte taust. Kui varese ümber on deformeerimiskastike, siis on mõistlik Move Tool seadistusribalt välja lülitada tingimus Show Bounding Box.

 

 

Valige risküliku märgistaja ja märgisame varesega kihil ära ala, mida tahame edaspidi justkui peeglist näidata. Copy ja Paste (Ctrl+C ja Ctrl+V).
Tekkinud uut kihti peaks peegeldama: Edit - Transform - Flip Horisontal. Nihutame kujundi Move Tooliga õigesse asendisse.
Nüüd peab tekitama peegli enda. Märgistame ristküliku märgistajaga ära peegli suuruse ala. Valige tausta kiht ja Copy - Paste.
Kui peidate ära tausta, peaks teie tööpind ja Layeri palett välja nägema nii, nagu kolmndal pildil.

 

 

 

 

 

 

Järgmise protseduurina tuleks kokku kleepida kihid 3 ja 2. Siin on nüüd erinevus vanemate ja uuemate PS versioonide vahel. Nimelt kuni versioonini PS CS1 tuleb Layerid linkida. Valige layer 3 ja klikake tühjal ruudul silma ja pisipildi vahel, Layeril 2. (pildil). Nüüd on aktiivne kiht ja valitud kiht lingitud (seotu).
Seejärel valige menüüribalt Layer - Merge Linked. Peegel ja peegeldus peaksid olema ühel kihil.
Uuemate PS versioonidel valige kleebitavad kihid, hoides all Ctrl klahvi. Klikk laieritel, kuni valitavad on aktiivsed (tumesinised). Seejärel Layer - Merge Layers.

 

 

Vaja oleks anda väike lihv peegli servadele, selleks, et tulemus tõetruum oleks. Proovime tekitada efekti peegelduse sügavusest.
Selleks kasutame Gradient Tooli.
Seadistage lineaarne gradient selliselt, et üks ots oleks tausta värvi ja teine ots läbipaistev. Märgistage peegliga kihil peegel (Ctrl+klikk pisipildil) ja tekitage pildi paremas servas väike üleminek nii, et jääks illusioon peegelduse tuhmumisest. (pildil)

 

 

Vahetage gradiendi taustavärvi pide musta vastu ja korrake sama operatsiooni peegli vasaku servaga. Vasak serv on nüüd tumedam ja kui venitasite gradiendi kaugemale üle pildi, siis on kogu peegeldus veidike tumedam, kui päris vares ise.

Nüüd kasutame Layeri stiili, et anda peeglile klaasilik iseloom. Layer - Layer Style - Bvel and Emboss.
Techniqe alt valige Chisel Hard ja suurendage Depht väärtust selliselt, et jääks mulje freesitud klaasiservast.
Layeri stiilidega tuleks palju mängida, et aru saada, mida nendega võimalik teha on. Soovitan siinkohal külastada seda saiti ja mängida läbi mõned harjutused.
Näiteks siit.

Nipp!
Kui soovite stiiliga kihil säilitada stiili tulemuse, kuid vabaneda stiilist endast. Käiteks soovite, et Bevel and Emboss oleks kihil, kuid objekti pöörates ei muutu stiili poolt loodav valguse-varju suund.
Selle vältimiseks tuleb kiht muuta stiilivabaks. Klikake stiiliga layeril ja võtke selle kihi kohale uus tühi Layer. Nüüd valige mõlemad ja kleepige nad kokku, nagu eespool õpetasin. Tulemuseks on kiht stiiliomadustega, kuid stiil tarkvaraliselt enam ei rakendu.
Mõnna!

Järgnevaks tekitage illusioon perspektiivist. Valige peegliga kiht, Edit - Transform - Distort. Sikutage peegli vasak serv lühemaks, et tekiks tunne, nagu se oleks taga pool. Samuti tehke peeglit natuke kitsamaks. Enter.
Ja varesega olemegi ühel pool. Edasi läheb töö kirjadega. Kui te ei ole tuttav tekstitööriistadega, alustage siit.

Kui olete ära õppinud, kirjutage nüüd soovitud tekstid pildile, kasutades teie poolt valitud vahendeid.