Praktiline Photoshopi kasutamine  
Pilditöötlus
Kollaaž
Ülesanded

Layeri (kihi) stiilid

Kõikidele kihtidele, mis ei ole lukustatud, on võimalik anda stiil. Stiile on võimalik ise luua, kasutada olemasolevaid ja laadida neid internetist. Stiilid võimaldavad anda pildile erinevaid efekte.
Tekitame näidiseks stiili vee tilkades. Selleks laadi alla aluspilt siit. Ava pilt Potoshopis. Lisa uus kiht (Layer - New Layer). Nüüd kasuta pintslit joonistamaks mustad, veetilku meenutavad plekid. Foreground Color - must ja pintsliserv terav.
Tulemus peaks olema selline nagu alloleval pildil.


Nüüd kliki Layeri paleti allolevale ikoonile või vali Layer - Layer Styles.
Blending Option sektsioonis vali Blend Mode - Screen. Ära karda, et kogu kihi nähtavus kadus. Valisime lihtsalt nähtavuse (opassity) erijuhu.
Drop Shadow (langev vari) pane ette linnuke ja kliki valikul. Seadista näitajad nii, nagu pildil.
Sarnaselt lülita sisse Inner Shadow (seesmine vari) ja seadista nagu näidisel.
Inner Glow (seesmine kuma)
Bevel and Emboss (serva reljeefsus)

Saadud stiili saad salvestada, klikkides Style paletil New ikoonil ja ka tulevikus kasutada. Stiili saab kopeerida, paremklikk stiiliga kihil ja copy style, ja kanda üle teisele kihile, paremklikk kihil ja paste style.
Silmas tuleb pidada seda, et stiil töötab vaid enamvähem samade mõõtmetega piltide puhul sarnaselt. Liiga suur resolutsiooni vahe korral, tuleb stiil ümber seadistada. Samuti, kui kasutate valguse langemist, siis tuleb ümber suunata ka valgus vastavalt pildile, mida kasutate.
Otsige internetist erinevaid näidiseid, kasutades otsisõnadeks Style Photoshop.