Praktiline Photoshopi kasutamine  
Pilditöötlus
Kollaaž
Ülesanded

Mask

Maskimine Photoshopis tähendab seda, et te kasutate lisakanalit. Avage värvikanalite palett Window - Channels ja vastavalt valitud värviprofiilile näete kas kolme RGB või nelja CMYK värvikanalit. Kui loome maski, siis tekitab Photoshop lisakanali, mida saame kasutada erinevatel eesmärkidel. Siinkohal on vaja meelde tuletada, et Photoshop eristab 255 erinevat halltooni. Üldjoontes võiks meelde jätta, et valge on aktiivne, must passiivne ala. Vaatame lähemalt, milliseid võimalusi maskimine meile pakub.
Nähtavuse mask (Opassity Mask)
Avame foto, mille leiame siit
. Sellel fotol on on defekt, mis seisneb selles, et paremas servas on tume ala. Teeme sellest kihist dublikaadi. Paremklikk Layeril ja Dublicate Layer. Tulemus peaks olema selline nagu all vasakul. Nüüd klikime Add Layer Mask ikoonil. All premal.


Tekkis kiht, mis töötab kahes režiimis. Kui klikite pildiikoonil, siis töötate pildi endaga. Kui klikite maski ikoonil, saate muuta vaid maski iseloomu ja seda reguleerida musta ja valge värvi abil. Peitke ära alumine kiht ja joonistage musta värviga sinna plekk. Te näete, et mask reguleerib antud juhul kihi nähtavust. Ehkki pildil endal auku sees ei ole, on pilt sellest kohast, kus kasutatud musta värvi läbipaistev. Liigume History paleti kaudu tagasi ja valime Gradient Tool. Vajutage klahvile D ja teie vävivalikuks muutus must ja valge. Klikake Maskiikoonil Layeril ja kasutades Linear režiimi, joonistage pildi paremasse serva üleminek, nagu on all paremal pidil.
Nüüd lülitage Layer pildirežiimi, klikates foto pisipildi (all vasakul)l. Järgmiseks võtame märgistuse maskilt: Ctrl - klikk MASKI ikoonil. Tulemuseks on märgistus nagu näete all paremal pildil. Avage Levels (Ctrl - L) ja nihutage Input Level osas valget liugurit paremale.
Nagu näete, saime me seekord maski abil sujuva märgistuse, et korrigeerida pildil tumedat serva. Tavaliste märgistusvahenditega on sellist märgistust saada võrdlemisi tülikas. Nagu näete all paremal oleval pildil muudetakse maskil valge värv nö aktiivseks, nähtavaks ja must vastavalt passivseks, läbipaistvaks. Seda loogitat järgides on võimalik korrigeerida märgistusi, muuta vastavalt "joonistusele" Layeri nähtavust, töödelda detaile jne.
Avades värvikanalite paleti, näeme, kuidas PS seda protseduuri kontrollib. Antud juhul reguleerib kõige alumine lisakanal ülejäänud värvikanalite nähtavust.